Бджільництво - словник-довідник

ДНО ВУЛИКА — обмежує корпус вулика знизу. Розміщене під нижнім корпусом вулика. Залежно від конструкції дно може бути знімним або наглухо прикріпленим цвяхами до корпуса. Воно складається із щитка, який збирають із декількох дощок, й обв'язки. До виступу дна кріпиться прилітна дошка.

Знімне дно роблять у вертикальних вуликах, наглухо прибите у лежаках й інших типах вуликів.

Навесні й восени днища, особливо з тонких дощок, утеплюють. Щоб днище не розбухало від вологи, а в спекотний період не розсихалося, вулики встановлюють на кілочки.

Обв'язку роблять із таким розрахунком, щоб навесні можна було зменшити підрамковий простір до 10 мм, а влітку збільшити до 20 мм. Мета подібних маніпуляцій — посилена або скорочена вентиляція вулика. Іноді в знімному днищі багатокорпусного вулика в обв'язку ледь похило до передньої стінки вставляють дошки. Це полегшує роботу бджіл, зайнятих очищенням вулика від сміття, але в такому випадку подібна конструкція буде постійною.

Д. в. зношується набагато швидше, ніж інші частини корпуса (крім даху), тому на пасіці повинні бути запасні днища. Якщо в днищі з'явилися тріщини й щілини, дошки збивають, шпаклюють, фарбуються з обох боків.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.