Бджільництво - словник-довідник

ДРЕСИРУВАННЯ БДЖІЛ — шляхом численних експериментів було встановлено, що бджоли дресируються на запах. Д. б. важливе для запилення ними сільськогосподарських культур як у полі, так і в теплиці. Без запилення бджолами деяких культурних рослин знизилися б урожаї цих культур або ж вони не плодоносили б зовсім. Розміщення на пасіці стільників з ароматизованим сиропом, а потім почергове їхнє переміщення в напрямку сільгоспкультур прискорять і спростять пошуки бджолами саме тієї культури, яку потрібно запилити.

Д. б. допомагає в той час, коли час головного узятку минув, і бджоли вже працюють без колишнього азарту.

Приклад Д. б.: якщо квітку слабко відвідуваної культури, наприклад лугової конюшини, помістити на ніч у закритий скляний посуд із теплим цукровим сиропом, а вранці до вильоту бджіл установити поверх гнізд годівниці з ароматизованим сиропом (по 100 г) кожній бджолиній сім'ї, то підгодовані бджоли вилітають із вулика вже в пошуках джерела узятку, схожого за запахом із сиропом. Віддаленість або малодоступність цього медоноса змусить повернутися бджіл у вулик ні з чим. Але якщо джерело узятку розташоване близько, бджоли вилетять на роботу до квіток, які додали запаху сиропу.

Застосування Д. б. дає бджоляреві можливість одержати ще кілька кілограмів меду й «змусити» сім'ї попрацювати. Так, наприклад, ароматизований сироп, настояний на квітках осоту, змусить бджіл розпочати збір його нектару, хоча на сусідніх пасіках бджоли вже не працюватимуть. Плануючи й спрямовуючи бджіл на роботу, бджоляр наповнить бочки медом, а райони інтенсивного землеробства даватимуть гарні врожаї.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.