Бджільництво - словник-довідник

ДУБ потужне дерево із родини букових. У різних районах ростуть його дві екологічні раси Д. літній і Д. зимовий. Росте у хвойно-широколистяних лісах, часто зустрічається разом з іншими породами, використовується в захисних смугах, у степовій зоні, також росте у балках і ярах. Відомий як добрий пилконіс, у сприятливі роки як медонос. Сонцелюбна рослина, не любить притінків. Добре росте на темно-сірих і сірих суглинках і вилужених чорноземах, витримує солончакові ґрунти, не росте на кислих ґрунтах. Дерево заввишки до 35-40 м, діаметр стовбура 1-1,5 м. Кора молодих дерев тонка, гладка, блискуча, червонясто - або зеленувато-бура. Кора старих дерев із глибокими тріщинами, товста, бурувато-сіра. Листя просте, пір'ясто-лопатеве, зверху шкірясте, блискуче, зелене, знизу блідіше. Однодомна рослина. Чоловічі квітки зібрані в тонкі сережки, жіночі у рідкі колосся. Зав'язь нижня, тригніздова, але дає початок лише одному плоду. Рильце трилопатеве, яскраво-червоного кольору. Цвіте в травні, після розпускання листя. Зимовий Д. зацвітає на два-три тижні пізніше за літній. Нектар із важкуватим запахом. Пилок жовто-зеленого кольору.

Давати бджолам дубовий мед у вигляді підгодівлі не рекомендується, тому що в них може спостерігатися нектарний токсикоз, через що бджолосім'ї ослабшають і надалі будуть не готовими до головного узятку. Досить часто бджоли збирають із Д. падь і медвяну росу.

Д. розмножується посівом жолудів.

Дикі рої воліли й воліють селитися в дуплах дубів. Розмір дупла зазвичай досягає близько метра завдовжки й півметра в діаметрі.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.