Бджільництво - словник-довідник

ДЯГЕЛЬ ЛІКАРСЬКИЙ дворічний першокласний медонос родини зонтичних (рис. 14). Розповсюджений у лісостеповій і степовій зонах Росії, в Україні на Поліссі, у лісостепу, степу на всій території країни, крім Криму. Росте на болотах, на берегах рік, озер, на вологих луках і лісових галявинах. Висота Д. 1-2 м. Кореневище вкорочене, циліндричне, зверху буре, усередині біле, із численними корінцями, зі своєрідним приємним запахом, гострогіркуватий на смак, до 5 см затовшки, якщо його переломити, виділяється молочний сік. Листя голе, почергове, велике з великими роздутими піхвами, частки їхні великі, дво-, триперисті, з країв пилкоподібні. Парасолька велика, багатопроменева.

Квітки зеленувато-білі або рожевуваті. Плід — плоска двосім'янка з крильцями з боків. Цвіте в червні — липні. Д. дає бджолам нектар і пилок.

У кореневищах і коріннях Д. містяться дубильні речовини, смоли, валеріанова й оцтова кислоти, крохмаль, цукор, гіркоти й інші речовини. Нерідко Д. плутають із борщівником.

У культурі Д. вирощують на невеликих площах, на припасічних ділянках, у ботанічних садах тощо. Розмножується Д. як насінням, так і діленням кущів, відводками від дворічних рослин.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.