Бджільництво - словник-довідник

ЕНТОМОФІЛЬНА КУЛЬТУРА — рослина, що запилюється комахами. Збираючи з квіток нектар і пилок, бджоли й інші комахи-запильники відвідують безліч квіток. Щоб наповнити медяний зобок, бджолі за один виліт доводиться відвідати кілька десятків квіток. Під час добування корму бджоли проповзають між тичинками й маточками, доторкаючись до них. До волосків комах липне багато пилкових зерен, які при певній будові квіток і розміщенні в певному порядку статевих органів потрапляють при збиранні нектару на їхні рильця.

Пилкові зерна Е. к. великі, липкі, з нерівною поверхнею й легко збиваються в одну масу, тому частіше переносяться комахами. їхні квітки яскраво забарвлені, часто зібрані у великі суцвіття. Крайні квітки багатьох рослин (соняшник, морква й ін.), втративши основну функцію, почали виконувати своєрідну роль орієнтирів для запильників. Це сприяє перехресному запиленню комахами. Часто простежуються відповідності між будовою деяких квіток і довжиною й будовою хоботка в деяких комах. Це вказує на пристосованість окремих видів рослин до запилення певним видом комах.

Уважається, що близько 80 % Е. к. запилюються медоносними бджолами, іншу частину відвідують джмелі, мухи, метелики й ін.

До Е. к. належать огірки, еспарцет, гречка, плодові культури й безліч інших сільськогосподарських культур.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.