Бджільництво - словник-довідник

АПТЕЧКА ПАСІЧНА — набір основних дезінфікуючих ліків та інших підручних засобів, необхідних для боротьби з хворобами бджіл.

А. п. повинна знаходитися в спеціально обладнаній кімнаті, у замкненій шафці. На дверцятах шафи необхідно вивісити список ліків із коротким викладом способу їхнього застосування.

В А. п. повинні бути також медикаменти, необхідні для надання першої допомоги людині: біоміцин, пеніцилін, стрептоміцин, норсульфазолнатрій, сульфантрол, цинкова мазь, протиопікова мазь, йодиста настойка, вуглекисла сода, пірамідон, засоби від кашлю, вазелін, бинти, вата.

Для лікування хворих бджіл і дезінфекції пасічного інвентарю й господарства в аптечці потрібно мати метилсаліцилат, скипидар, нафталін, бензин, формалін, сірку, вапно, хлорне вапно, нашатирний і технічний спирт, оцтову кислоту, гідропульт, ваги аптечні, розпилювач, паяльну лампу, мензурки, пробірки. Лікувальні й дезінфікуючі засоби необхідно зберігати в сухому й прохолодному місці в щільно закритих банках з етикетками, що вказують на препарат, який міститься в цих банках.

На період кочівлі пасіки в кожного пасічника повинна бути переносна аптечка з ліками в таблетках і коротким описом їхнього використання й дозування. Обов'язково дотримуються строків зберігання, зазначених на впакуваннях з таблетками. У жодному разі не можна тримати в А. невідомі ліки. Якщо від флакона відпала етикетка з написом або вона стерлася, флакон необхідно викинути. Не можна також використовувати ліки, що занадто довго зберігалися, до них належать мікстури, екстракти й інші водяні розчини. Перед застосуванням ліків необхідно уважно вивчити етикетку, звернути увагу на дату виготовлення й максимальний термін використання.

Лікувальні препарати потрібно тримати окремо від дезінфікуючих засобів. Хлорне вапно, оцтову кислоту й інші засоби з сильним запахом краще тримати в закритих ємностях в іншому приміщенні.

В А. повинна бути інструкція з описом першої медичної допомоги потерпілим від нещасного випадку.

А. необхідно періодично обновляти, заміняти старі лікарські препарати новими.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити