Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Бджільництво - словник-довідник

АПТЕЧКА ПАСІЧНА — набір основних дезінфікуючих ліків та інших підручних засобів, необхідних для боротьби з хворобами бджіл.

А. п. повинна знаходитися в спеціально обладнаній кімнаті, у замкненій шафці. На дверцятах шафи необхідно вивісити список ліків із коротким викладом способу їхнього застосування.

В А. п. повинні бути також медикаменти, необхідні для надання першої допомоги людині: біоміцин, пеніцилін, стрептоміцин, норсульфазолнатрій, сульфантрол, цинкова мазь, протиопікова мазь, йодиста настойка, вуглекисла сода, пірамідон, засоби від кашлю, вазелін, бинти, вата.

Для лікування хворих бджіл і дезінфекції пасічного інвентарю й господарства в аптечці потрібно мати метилсаліцилат, скипидар, нафталін, бензин, формалін, сірку, вапно, хлорне вапно, нашатирний і технічний спирт, оцтову кислоту, гідропульт, ваги аптечні, розпилювач, паяльну лампу, мензурки, пробірки. Лікувальні й дезінфікуючі засоби необхідно зберігати в сухому й прохолодному місці в щільно закритих банках з етикетками, що вказують на препарат, який міститься в цих банках.

На період кочівлі пасіки в кожного пасічника повинна бути переносна аптечка з ліками в таблетках і коротким описом їхнього використання й дозування. Обов'язково дотримуються строків зберігання, зазначених на впакуваннях з таблетками. У жодному разі не можна тримати в А. невідомі ліки. Якщо від флакона відпала етикетка з написом або вона стерлася, флакон необхідно викинути. Не можна також використовувати ліки, що занадто довго зберігалися, до них належать мікстури, екстракти й інші водяні розчини. Перед застосуванням ліків необхідно уважно вивчити етикетку, звернути увагу на дату виготовлення й максимальний термін використання.

Лікувальні препарати потрібно тримати окремо від дезінфікуючих засобів. Хлорне вапно, оцтову кислоту й інші засоби з сильним запахом краще тримати в закритих ємностях в іншому приміщенні.

В А. повинна бути інструкція з описом першої медичної допомоги потерпілим від нещасного випадку.

А. необхідно періодично обновляти, заміняти старі лікарські препарати новими.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.