Бджільництво - словник-довідник

ЖИМОЛОСТЬ — цей рід нараховує близько 80 видів, всі дикорослі види — чудові медоноси, дають бджолам нектар і пилок. Рослину розводять у садах, парках, посадках і недалеко від пасік як декоративну. Високий чагарник із червонясто-бурими гілками й довгастим або овальним тупим листям. Квітки жовті, неправильні, рідше — правильні, двостатеві, сидять попарно, рідше — по одній, на стеблинках і в пазухах листя. Віночок білий, рожевий, червоний, темно-пурпурового або жовтуватого відтінку. Плоди — ягоди чорного або темно-блакитного кольору із синюватим нальотом. Цвіте у квітні — травні. Ж. дає непогані медозбори.

Найцікавіші для бджільництва Ж. їстівна и Ж. татарська.

Ж. їстівна — чагарник до 2 м заввишки. Росте на болотах і сирих місцях річкових долин, на гірських схилах змішаних і хвойних лісів. Квітки жовтувато-білі, розташовані попарно в пазухах листя. Цвіте в травні. Дає пилок і велику кількість нектару (до 28 кг меду).

Ж. татарська — чагарник до 3 м заввишки. Цінний медонос. Квітки білувато-рожеві. Зацвітає в травні — червні. Медопродуктивність може становити до 60 кг з 1 га.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.