Бджільництво - словник-довідник

ЖОСТІР ЛАМКИЙ — чагарник або невелике деревце родини крушинових. Росте на лісових прогалинах, галявинах, узліссях, вирубках, на лісових луках, утворює підлісок у дрібнолистих, хвойних і хвойно-широколистяних лісах. Висота рослини 2-3 м, рідше 5-7 м. Кора в старих рослин сірувато-бура, майже сіра, матова, у молодих — червоно-бура, гладенька, блискуча. Має округле, почергове, темно-зелене листя, непоказні дрібні зеленувато-білі квітки й плоди — ягоди, спочатку вони червоні, потім поступово темніють до чорності. Цвіте в травні — червні. Медопродуктивність 1 га при суцільному виростанні рослини досягає 15-30 кг.

Ж. л. за певних погодних умов — чудовий медонос. Але бувають роки, коли він майже не виділяє нектару. Однак Ж., який росте на піднесених місцях, на суглинному ґрунті, при сприятливій погоді виділяє нектар щорічно. Якщо Ж. ламкий росте на болотистому місці, то для нього є сприятливим, щоб до снігопаду вдарили морози. Якщо ж сніг випаде на некрижаний ґрунт і нерозстане, то наступного року Ж. виділятиме нектар дуже слабко.

Записи спостережень за погодою, починаючи з кінця жовтня, допоможуть безпомилково визначити, на які ділянки 5К. варто кочувати з бджолами й куди немає рації виїжджати.

За півтора тижня до цвітіння К. на можливому місці майбутньої кочівлі пасіки необхідно обстежити її квіткові бутони й листя. Ж. на цьому місці може бути уражений іржею: на листі з'являються жовтуваті плями, які через певний час переходять на квітки, особливо в тих місцях, де чагарник росте густіше. Квітки, уражені іржею, засихають й обпадають, і бджоли їх не відвідують.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити