Бджільництво - словник-довідник

ЖУВАЛЬЦЯ — верхні щелепи, мандибули. Потужні, рухливі, трохи вигнуті, звужені посередині лопатоподібні придатки в бджіл, прикріплені біля кутів верхньої губи. У робочої бджоли на ввігнутій жувальній поверхні є 2 валики, вкриті щетинками. Такий самий є на передньому зовнішньому краї щелепи. На Ж. матки є всього лише один з валиків, а в трутнів відсутній зовсім, і площа жувальної поверхні значно менша, ніж у робочої бджоли й матки.

У матки передній край Ж. має великий зубець з гострим ріжучим краєм. За його допомогою матка прогризає отвір у маточнику. У трутня зубець невеликий і гостро підрублений.

Ж. робочої бджоли дуже сильні, вони прогризають кришечки чарунок, обробляють віск при будівництві стільників, забирають сміття з вулика, очищають чарунки від сміття й перги й т.п. Ж. повертаються тільки усередину й назад.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.