Бджільництво - словник-довідник

АРМОВАНА ВОЩИНА, або штучна вощина, — восковий аркуш із випечатаними на ньому денцями чарунок. Після відбудування стільника штучна В. стає його середостінням. Високоякісна А. в. дозволяє отримувати стільники з правильно відбудованими чарунками, придатними для розплоду бджіл. Низькоякісна А. в. при відбудуванні бджолами витягається, жолобиться, чарунки виходять витягнутими, неправильної форми, непридатними для розплоду.

Звичайний спосіб навощування рамок, тобто натягування на рамку металевого дроту й упаювання в неї аркуша вощини, також є армуванням.

У рамку можна впаювати до дев'яти вертикально розташованих зиґзаґоподібних шматків дроту, а потім уже укріпляти у верхній і нижній частині рамки ПІ. в. Здавна бджолярі армують Ш. в. аркушем паперу, фольги, якою-небудь тканиною або целофаном. Але дотепер не придуманий такий матеріал, що його бджоли б не вигризали, не псуючи при цьому стільники.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити