Бджільництво - словник-довідник

АРМОВАНА ВОЩИНА, або штучна вощина, — восковий аркуш із випечатаними на ньому денцями чарунок. Після відбудування стільника штучна В. стає його середостінням. Високоякісна А. в. дозволяє отримувати стільники з правильно відбудованими чарунками, придатними для розплоду бджіл. Низькоякісна А. в. при відбудуванні бджолами витягається, жолобиться, чарунки виходять витягнутими, неправильної форми, непридатними для розплоду.

Звичайний спосіб навощування рамок, тобто натягування на рамку металевого дроту й упаювання в неї аркуша вощини, також є армуванням.

У рамку можна впаювати до дев'яти вертикально розташованих зиґзаґоподібних шматків дроту, а потім уже укріпляти у верхній і нижній частині рамки ПІ. в. Здавна бджолярі армують Ш. в. аркушем паперу, фольги, якою-небудь тканиною або целофаном. Але дотепер не придуманий такий матеріал, що його бджоли б не вигризали, не псуючи при цьому стільники.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.