Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Бджільництво - словник-довідник

ЗАМІННИКИ ПЕРГИ необхідні для підгодовування бджіл у ранньовесняний період. Перга багата на білки й вітаміни, тому для доброго розвитку бджолосімей вона повинна бути основним компонентом у кормах бджіл напровесні. У цей період у природі тільки з'являються перші пилконоси, та й погода не завжди дозволяє вилітати бджолам за пилком, тому якщо бджоли відчуватимуть брак пилку, у них почнеться пилковий голод. Сім'ї бджіл, що одержували недостатньо пилку, погано розвиваються й до головного узятку залишаються слабкими.

Бджолярі робили безліч спроб замінити пергу іншими білковими кормами (сухе молоко, дріжджі, соя тощо), але повноцінного 3. п. знайдено так і не було. Зі всіх випробуваних кормів найкращі результати показала суміш молока з дріжджами й домішкою 25 % перги (за вагою).

При підгодовуванні бджіл цукровим сиропом треба враховувати те, що в ньому, на відміну від меду, міститься мізерно мала кількість білка. Тому цукровий сироп треба збагачувати білком. Бджіл привчають до білка поступово. У міру звикання до нього дозу поступово збільшують до оптимальної норми. Білковим підгодуванням можуть служити молоко, пекарські (пивні) дріжджі, соєве борошно, пилок у густій цукрово-медяній суміші. Для приготування молочного сиропу варять цукровий сироп із розрахунку 0,8 л води на 1,5 кг цукру. Як тільки сироп охолоне до температури парного молока, у нього вливають молоко з розрахунку 200 г на кожні 1,5 кг цукру. 20%-ва заміна води молоком дозволяє максимально наблизитися до показників вмісту білка в меді (0,5-0,6%).

У дріжджах міститься легкий для засвоєння білок, вітаміни й мікроелементи. Стандартно готують цукровий сироп (1:1), потім додають пекарські дріжджі з розрахунку 12 г дріжджів на 1 л сиропу. У невеликій кількості остиглого сиропу ретельно розмішують (до однорідної маси) дріжджі. Отриману суміш змішують із сиропом і доводять до кипіння. Бджіл підгодовують цукрово-молочною сумішшю (1:1), що її дають щодня по 200 г на сім'ю.

Весняне підгодовування бджіл цукровим сиропом дозволяє бджолиним сім'ям активно розвиватися й вирощувати розплід, але треба пам'ятати, що найбільша кількість вітамінів і мікроелементів знаходиться в перзі й пилку, тому про наявність перги на пасіці бджоляр повинен подбати заздалегідь.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.