Бджільництво - словник-довідник

ЗАПАРЮВАННЯ БДЖІЛ — загибель бджіл, що спостерігається при підвищеній температурі повітря в гнізді або його надмірній вологості. 3. б., як правило, є результатом неправильної вентиляції гнізда вулика. Якщо обсяг гнізда невеликий, то перенаселеність його бджолами створює духоту у вулику. Потрапляння прямих сонячних променів на вулик також підвищує

температуру в гнізді, і бджоли змушені виходити назовні, щоб урятувати розплід від запарювання. При запарюванні гине зазвичай вся сім'я або більша частина бджіл.

Щоб уникнути 3. б. під час перевезення пасіки, у підкришник вулика поміщають рамку з металевою сіткою для нормальної вентиляції гнізда, що перешкоджатиме запарюванню бджіл. При огляді гнізда у весняно-літній час також треба бути обережним і намагатися без причини не тривожити бджіл. При збудженні бджіл у гнізді підвищується температура, що призводить до З. б.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.