Бджільництво - словник-довідник

ЗАПАСНІ СТІЛЬНИКИ — вільні на цей момент стільники, не зайняті ні розплодом, ні кормами. 3. с. необхідно зберігати в ідеальній чистоті, у приміщеннях, де їх не можуть ушкодити цвіль, гризуни й воскова міль.

Зберігання стільників може бути як відкритим, так і закритим. При відкритому зберіганні стільники розвішують на спеціальних рейках на такій відстані один від одного, щоб вони не стикалася. Приміщення має бути добре провітрюваним. Метелики молі зазвичай уражають і кладуть яйця між стільниками, що доторкаються, відкритих вони уникають. При такому розташуванні може бути ушкоджений один стільник, а інші залишаться недоторканими. Таке зберігання вимагає щомісячного огляду стільників.

Закритий спосіб використовують для зберігання магазинних стільників, які виставляють у вулики на період активного медозбору, а весь інший час вони зберігаються на складі.

Найкраще зберігати стільники в добре продезінфікованих шафах, запасних вуликах і корпусах вуликів у сухих і прохолодних приміщеннях. Якщо стільники зберігаються в поставлених один на одного вуликових корпусах або магазинних надставках, то до нижнього корпуса або магазина прилаштовують дно, а до верхнього — дах. Всі щілини між ними заклеюють папером або затягують поліетиленовою плівкою. Не забувають також наглухо закрити всі льотки.

Перед установкою на зберігання необхідно провести дезінсекцію стільників, щоб уникнути влучення з ними яєць воскової молі або гусениць. Стільники й забраковану суш обробляють ентобактерином.

Забраковані стільники й воскову суш найкраще перетопити.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити