Бджільництво - словник-довідник

ЗАПИЛЕННЯ ОГІРКІВ У ТЕПЛИЦЯХ — раніше його проводили вручну, що було дуже трудомістким і забирало багато часу, потім для запилення культур вдалися до допомоги бджіл, що значно підвищило виробництво і якість тепличних овочів. Урожайність тепличних культур підвищилася майже в 4 рази. У бджільництві закритого ґрунту є позитивні сторони. Бджоли живуть у теплицях великими сім'ями, зимують в активному стані й у достатній кількості заготовлюють собі корм. Уже в січні вони беруться до вирощування розплоду.

Якщо площа теплиці не перевищує 1 тис. м2, то однієї сильної бджолиної сім'ї буде досить для запилення вирощуваних у ній культур. Вулики заносять за 10-15 днів до початку цвітіння огірків, щоб бджоли встигли облітатися й звикли до приміщення. У гніздах бджіл завжди має бути повноцінний корм.

Для активнішого відвідування бджолами квіток можна застосувати дресирування бджіл: давати цукровий сироп, настояний на квітках огірка.

Для роботи в теплиці найкраще вибрати незлобиву расу бджіл. Добре зарекомендували себе сірі гірські бджоли, тому що вони активніші й піддаються дресируванню. Особливо цінні вони тим, що вилітають за узятком навіть у похмуру погоду й проникають у важкодоступні квітки, запилюючи їх. Але, на жаль, ці бджоли з появою кращого узятку в природі швидко перемикаються на нього, покидаючи запилювану культуру. Щоб не

допустити цього, потрібне щоденне дресирування бджіл. Доцільно до початку цвітіння конкуруючого медоноса зробити заміну південних бджіл місцевими.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити