Бджільництво - словник-довідник

ЗАЦІПЕНІННЯ БДЖІЛ — стан організму бджіл, при якому втрачається координація та здатність рухатися. Найчастіше 3. спостерігається в зимовий період, при вимушеному обльоті бджіл, а також в одиночних бджіл, які вилетіли з вулика в зимовий час. 3. відбувається при температурі повітря 5-10 °С.

Багато близьких до бджіл видів комах, наприклад одиночні бджоли, матки ос і джмелів, проводять зиму в стані глибокого 3., щось типу зимової сплячки. У цей час, хоча вони й перебувають у нерухливому стані, у їхніх організмах триває повільний процес обміну речовин. Бджола ж не пристосована зносити таке тривале заціпеніння, вона гине. Це пов'язане з недостачею у її організмі запасів жиру. У комах, які проводять зиму в сплячці, відсоток вмісту жиру більше на 14 %, ніж у бджіл. Установлено також, що тривалість життя бджіл у стані холодового 3. залежить від кількості набраного перед цим меду в зобок. Бджоли, що голодували перед 3., гинуть раніше, ніж бджоли, у зобиках яких було хоч трохи меду.

При підвищенні температури бджоли, які недавно впали в сплячку, оживають на короткий час. У зимовому підморі можуть бути й старі бджоли, які віджили своє, і хворі, і ті, що відірвали ся від клубу, впали в холодне 3. перед смертю. Відігрівшись у приміщенні, вони оживають, але потім однаково гинуть.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.