Бджільництво - словник-довідник

ЗБИРАННЯ ПИЛКУ БДЖОЛАМИ. Відомо, що пилок для бджіл — основне джерело білка, жирів, мінеральних речовин і вітамінів. Якщо розглядати будову бджоли, то можна побачити, що природа завбачливо наділила бджіл пилковими кошичками.

Бджола, проходячи квітками, збирає на своєму тільці пилок. Прилиплий до ротової частини пилок бджоли ретельно зволожують нектаром або медом, зчищаючи його з голови, тулуба й передніх ніжок, переносять до задньої пари ніжок.

Пилок з головної частини бджола зчищає передніми ніжками, з грудей — другою парою ніжок, які також приймають змочену кормом грудка пилку біля передніх ніжок. Потім бджола переносить пилок на пилкові щіточки внутрішніх поверхонь задніх ніжок. Кожна нова порція пилку втрамбовується в пилкові кошички, у результаті чого пилок (обніжжя) має вигляд грудочок.

«Очищення » від пилку бджола може проводити як у польоті, так і під час відпочинку на квітці. Заповнивши пилкові кошички, бджола відправляється у вулик і складає обніжжя у вільну чарунку стільника, а звільнившись, знову вилітає на збирання пилку.

Чарунка з обніжжям запечатується бджолами тільки при повному її наповненні. Попередньо пилок утрамбовується, вирівнюється, зволожується медом, нектаром або слиною, у результаті чого стає темнішим і вологішим.

Час, витрачений на 3. п., і кількість принесеного у вулик обніжжя залежать від наявності в природі пилкового узятку, відстані до пилконосів, виду квіток, на яких працюють бджоли, температури повітря, сили вітру й відносної вологості повітря.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.