Бджільництво - словник-довідник

ЗВАЛЬНИЙ РІЙ — складається з декількох роїв, які прищепилися на одному привої.

На пасіці може роїтися одночасно кілька сімей. Рої, вийшовши, часто об'єднуються й прищеплюються в одному місці. Такі рої називають звальними. Спочатку в такому рої є кілька маток, але потім бджоли вбивають зайвих маток, залишаючи всього одну.

3. р. можна побачити на тих пасіках, де вулики встановлені близько один до одного. Шум від рою на виході розтривожує й стимулює передроєві сім'ї із сусідніх вуликів до передчасного виходу з гнізда. Іноді 3. р. спостерігається через відсутність на пасічній території достатньої кількості привоїв.

Залежно від кількості роїв, які прищепилися, маса 3. р. може досягати 12 і більше кілограмів. Прищеплений рій збирають у кілька роївень. Щоб зберегти маток всіх роїв, треба відразу ж після збирання розселити бджіл у вулики. Для цього готують три вулики, льотки яких закривають смужками розділяльної решітки. До льотка приставляють сходні або листи фанери. Великою дерев'яною ложкою висипають бджіл на листи, намагаючись розділити бджіл нарівно на три вулики. Уважно стежать за бджолами, які біжать у вулик, серед них будуть і матки. Потроху висипаючи бджіл, знаходять всіх маток і пускають по одній в кожний вулик.

Якщо 3. р. утворився перед головним узятком, його використовують для формування бджолиних сімей-медовиків.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.