Бджільництво - словник-довідник

ЗВІРОБІЙ ЗВИЧАЙНИЙ — багаторічна трав'яниста рослина родини звіробійних. Росте в сухих світлих місцях лісостепової зони, на луках, лісових галявинах, у ровах, біля залізничних насипів, на кам'янистих ґрунтах. Розповсюджений майже на всій території СНД, крім північних і північно-східних районів Росії. 3. з. має тонке розгалужене кореневище, пряме, з довгими двома-трьома ребрами-гранями, угорі розгалужене стебло заввишки до 1 м. Листя сірувато-зелене, довгасте, гладеньке, пружне, з великою кількістю начебто проколотих, з країв прозорих чорних невеликих плям. Квітки великі, яскраво-жовті з бурими цятками, зібрані в щитовидні суцвіття. Плід — тригніздова багатонасінна коробочка, що розкривається після дозрівання. Цвіте з червня по серпень. Бджоли збирають із рослини пилок.

3. з. широко застосовують у народній медицині й гомеопатії.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.