Бджільництво - словник-довідник

ЗИМОВИЙ ПРОНОС БДЖІЛ — перша ознака неблагополучної зимівлі бджіл. Перш ніж братися до лікування бджіл, треба з'ясувати причину, що викликала хворобу. Основні причини, що викликають 3. п. б. — недоброякісні корми (падевий, закристалізований й закислий мед); нозематоз; підвищена вологість у зимівнику, а отже, і в клубі бджіл, занадто сухе повітря в зимівнику, підгодування бджіл, огляд гнізд, проникнення у вулик гризунів.

Профілактика. Треба забезпечувати бджіл якісними кормами з осені, уникати підгодування бджолиних сімей у період зимівлі, підтримувати в зимівнику нормальну вологість і температуру повітря. Закривати льотки вуликів спеціальними загороджувачами, що запобігають проникненню в гніздо бджіл гризунів.

Лікування. Заміна поганих кормів якісними. Провести надранній або кімнатний обліт неблагополучних сімей. Якщо бджоли годувалися падевим або закристалізованим медом, дають їм воду або рідке підгодування. Підсилюють вентиляцію в зимівнику або, навпаки, зволожують повітря.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити