Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Бджільництво - словник-довідник

АҐРУС — дуже цінна медоносна перехреснозапильна рослина. Культивується повсюдно в садах, особливо на території Східної України. У Закарпатті та Прикарпатті в лісах росте дикорослий А. Воліє рости на родючих, помірно вологих ґрунтах. Багаторічний чагарник із шипами в пазухах пагонів. Листя почергове, 3-5-лопатеве, черешкове. Квітки пазушні, зеленуватого відтінку, двостатеві. Плід — ягода. А. цвіте в травні. Його квітки виділяють багато нектару, який бджоли охоче збирають. Тривалість цвітіння 10-20 днів. Найцінніші для бджільництва А. голчастий, буреїнський і звичайний.

А. зацвітає першим із плодово-ягідних культур і в такий спосіб забезпечує ранній узяток нектару й пилку. Пилок блідо-жовтого кольору. Медопродуктивність 1 га коливається від 9 до 75 кг.

Для кращого запилення великоплідних сортів А. використовують бджолині сім'ї з розрахунку 0,5-1 бджолосім'я на 1 га, дрібноплідних сортів — 3-3,5 бджолосім'ї.

Кущі А. добре висаджувати як живі огорожі, з них виходять щільні й непроникні огородження. Висаджують А. на сонячному, захищеному від холодних вітрів місці, для його висаджування не можна використовувати заболочені ділянки. Дуже добре росте на суглинних, багатих на перегній ґрунтах, а також на чорноземах. На піщаних ґрунтах попередньо вноситься перегній.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.