Бджільництво - словник-довідник

АҐРУС — дуже цінна медоносна перехреснозапильна рослина. Культивується повсюдно в садах, особливо на території Східної України. У Закарпатті та Прикарпатті в лісах росте дикорослий А. Воліє рости на родючих, помірно вологих ґрунтах. Багаторічний чагарник із шипами в пазухах пагонів. Листя почергове, 3-5-лопатеве, черешкове. Квітки пазушні, зеленуватого відтінку, двостатеві. Плід — ягода. А. цвіте в травні. Його квітки виділяють багато нектару, який бджоли охоче збирають. Тривалість цвітіння 10-20 днів. Найцінніші для бджільництва А. голчастий, буреїнський і звичайний.

А. зацвітає першим із плодово-ягідних культур і в такий спосіб забезпечує ранній узяток нектару й пилку. Пилок блідо-жовтого кольору. Медопродуктивність 1 га коливається від 9 до 75 кг.

Для кращого запилення великоплідних сортів А. використовують бджолині сім'ї з розрахунку 0,5-1 бджолосім'я на 1 га, дрібноплідних сортів — 3-3,5 бджолосім'ї.

Кущі А. добре висаджувати як живі огорожі, з них виходять щільні й непроникні огородження. Висаджують А. на сонячному, захищеному від холодних вітрів місці, для його висаджування не можна використовувати заболочені ділянки. Дуже добре росте на суглинних, багатих на перегній ґрунтах, а також на чорноземах. На піщаних ґрунтах попередньо вноситься перегній.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.