Бджільництво - словник-довідник

АФРИКАНСЬКІ БДЖОЛИ — трохи відрізняються від медоносних бджіл, які живуть у Європі. Серед А. б. найвідомішими є темні А. б., які живуть у гірських і лісових місцевостях; жовті — у низинах і на відкритих місцевостях, єгипетські поширені в низов'ях Нілу. В Африці воліють розводити жовтих бджіл, вони дрібніші, ніж темні, але мають довший хоботок (у темної 5,59 мм, у жовтої 5,82 мм). А. б. відрізняються злобивістю. Зустріч із дикими бджолосім'ями часто небезпечна не тільки для людини, але й тварин.

А. б. відрізняються тим, що при загибелі матки в бджолосім'ї робочі бджоли відкладають яйця, з яких виводяться нові матки. Єгипетські б. відрізняються коротким хоботком (5,55 мм); у періоди роїння бджолосім'ї, крім яйцекладної матки, зазвичай мають ще 20 молодих неплодових маток, які при загибелі якісної матки закладають від 100 до 200 норицевих маточників.

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити