Бджільництво - словник-довідник

АФРИКАНСЬКІ БДЖОЛИ — трохи відрізняються від медоносних бджіл, які живуть у Європі. Серед А. б. найвідомішими є темні А. б., які живуть у гірських і лісових місцевостях; жовті — у низинах і на відкритих місцевостях, єгипетські поширені в низов'ях Нілу. В Африці воліють розводити жовтих бджіл, вони дрібніші, ніж темні, але мають довший хоботок (у темної 5,59 мм, у жовтої 5,82 мм). А. б. відрізняються злобивістю. Зустріч із дикими бджолосім'ями часто небезпечна не тільки для людини, але й тварин.

А. б. відрізняються тим, що при загибелі матки в бджолосім'ї робочі бджоли відкладають яйця, з яких виводяться нові матки. Єгипетські б. відрізняються коротким хоботком (5,55 мм); у періоди роїння бджолосім'ї, крім яйцекладної матки, зазвичай мають ще 20 молодих неплодових маток, які при загибелі якісної матки закладають від 100 до 200 норицевих маточників.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.