Бджільництво - словник-довідник

АФРИКАНСЬКІ БДЖОЛИ — трохи відрізняються від медоносних бджіл, які живуть у Європі. Серед А. б. найвідомішими є темні А. б., які живуть у гірських і лісових місцевостях; жовті — у низинах і на відкритих місцевостях, єгипетські поширені в низов'ях Нілу. В Африці воліють розводити жовтих бджіл, вони дрібніші, ніж темні, але мають довший хоботок (у темної 5,59 мм, у жовтої 5,82 мм). А. б. відрізняються злобивістю. Зустріч із дикими бджолосім'ями часто небезпечна не тільки для людини, але й тварин.

А. б. відрізняються тим, що при загибелі матки в бджолосім'ї робочі бджоли відкладають яйця, з яких виводяться нові матки. Єгипетські б. відрізняються коротким хоботком (5,55 мм); у періоди роїння бджолосім'ї, крім яйцекладної матки, зазвичай мають ще 20 молодих неплодових маток, які при загибелі якісної матки закладають від 100 до 200 норицевих маточників.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити