Бджільництво - словник-довідник

ЗИМОВО-ВЕСНЯНА ЗАГИБЕЛЬ БДЖІЛ — буває природною або вимушеною. Загибель бджіл викликають заразні й незаразні хвороби, а також несприятливі умови утримання, що можуть призводити до масових втрат бджолосімей.

Відхід бджіл у зимовий час залежить від ступеня їхньої зношеності за осінньо-зимовий період. Наприклад, якщо бджоли в осінній період переробляли цукровий сироп, призначений їм для зимівлі, це означає, вони пішли в зиму занадто зношеними й до весни навряд чи доживуть. Якщо ж бджоли зимують у добрих умовах, то до весни вони збережуть достатньо енергії, братимуть активну участь у розвитку сім'ї.

Кількість втрат у зимово-весняний період залежить від віку бджіл. Бджоли, виведені в серпні — вересні, краще переносять зимівлю й залишаються активними навесні.

Особливо багато бджіл гине під час голодування в період зимівлі. Таке можливе при неправильному формуванні клубу бджіл, коли в середині гнізда були встановлені маломедні рамки або якщо сім'я була погано забезпечена кормами.

Під час весняного обльоту бджіл пасічник очищає дно вулика від підмору. Якщо налічується близько 50-100 г підмору — це природний відхід бджіл. Основна маса бджіл гине на початку весни.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити