Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Бджільництво - словник-довідник

ЗИМОВО-ВЕСНЯНІ КОРМОВІ ЗАПАСИ — необхідна для нормальної зимівлі й весняного розвитку бджолосім'ї кількість меду й перги. Установлено, що для благополучної зимівлі бджіл кожна бджолосім'я повинна отримати близько 25 кг меду.

При формуванні гнізд бджіл на зимівлю запаси корму розраховують таким чином, щоб у кожній кормовій рамці було не менше ніж 2 кг меду. Корми зберігають на складі, а навесні знову їх поповнюють. Крім запасів меду, бджоляр повинен заготовити пергу з таким розрахунком, щоб загальна площа, займана пергою, складала не менше від 2-2,5 гніздових рамок на сім'ю. Мед повинен бути повністю запечатаний, тому що відкритий мед узимку добре вбирає в себе вологу й закисає. Закислий мед викликає пронос бджіл.

Кількість запасів меду в рамках визначають приблизно, виходячи з того, що повномедова гніздова рамка 435 х 300 мм уміщає в себе 3,5-4 кг меду, залежно від товщини стільника.

Кормові запаси повинні бути високої якості. Мед повинен бути квітковий, але якщо в ньому буде домішка падевого, велика ймовірність того, що до весни виживе дуже мало бджолосімей. Щоб уникнути цього, необхідно запасатися кормами в період головного узятку, коли активно цвітуть медоноси, які дають нектар чудової якості. Не можна давати в зимівлю вересовий мед, він впливає на бджіл так само, як і падевий.

Корми дають у ясно-коричневих і коричневих стільниках. Не можна ставити в гнізда світлі стільники, у яких не виводився розплід, тому що взимку бджолам на них холодно, а навесні матка погано їх засіває.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.