Бджільництво - словник-довідник

ЗІРОЧНИК — багаторічна, рідше однолітня трав'яниста рослина родини гвоздикових. У дикому вигляді поширена на всій території СНД, налічується близько 50 видів. В Україні росте 11 видів 3. Листя яйцеподібне або лінійно-ланцетоподібне. Квітки двостатеві, білі. Плід — коробочка. Нектароносна рослина. Найціннішими для бджільництва є такі види:

3. злакоподібний — багаторічна рослина. Поширена в степах, росте на лісових галявинах, сухих луках. Стебло нитчасте, лежить або сходить, заввишки 15-50 см. Листя лінійне або вузьколанцетоподібне. Квітки розташовані в розгалуженнях стебла. Цвіте в травні — червні. У період цвітіння бджоли добре відвідують цю рослину.

3. злакоподібний як корм для худоби отруйний.

3. шершаволистий — багаторічна рослина з тендітним стеблом заввишки 14-35 см. Дикорослий 3. ш. зустрічається в дібровах. Листя вузьколанцетоподібне. Квітки великі, зібрані в пухнаті верхівкові напівзонтичні суцвіття. Цвіте в травні — червні. Бджоли збирають із квіток нектар. На меді 3. ш. бджолосім'ї добре розвиваються.

Рослина отруйна для худоби.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити