Бджільництво - словник-довідник

ЗМІЄГОЛОВНИК, або маточник, — однолітня ефіроолійна рослина, що належить до родини губоцвітих. Росте на родючих суглинних ґрунтах або на дерено-підзолистих з відповідним підгодовуванням. Стебло пряме, чотиригранне, заввишки до 40- 70 см. Листя просте, супротивне, на краях зазубрене. Квітки синьо-фіолетові або білі, зібрані в колотівки. Цвіте із середини липня до вересня. Цвітіння триває 45-50 днів.

3. висівають спеціально для підтримки пізнього узятку. Нектар прозорий, безбарвний, містить багато цукру, має легкий лимонний запах. Медопродуктивність з 1 га суцільних насаджень — до 200 кг.

Посів проводять широкорядним способом з міжряддями 45 см. Зацвітає 3. на 60-70-й день. Періодично треба проводити міжрядну обробку ґрунту.

3. уведений у культуру як рослина, що містить ефірну олію, яку використовують у парфумерній, миловарній і харчовій промисловості. 3. невибагливий до якості ґрунту, але найкраще росте на чорноземах і суглинках.

Мед зі змієголовника темно-золотавого кольору, густий.

Добрий узяток бджолам забезпечує 3. канадський. Висота цієї рослини досягає 200 см і більше. Вирощується як декоративний вид, але іноді росте й у дикому стані. Цвіте одночасно із 3.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.