Бджільництво - словник-довідник

ЗНЯТТЯ МАГАЗИНІВ проводиться після закінчення медозбору. 3. м. проводять у вечірній час, коли припинилося літання бджіл. Знявши дах і стелини, обкурюють бджіл. Тих бджіл, які не зійшли зі стільників, змітають пучком трави або пером, після чого знімають надставки.

Медяні корпуси можна звільняти від бджіл за допомогою звичайною очищеної (світлої) карболової кислоти. Неочищену карболову кислоту використовувати не можна. Працюючи з препаратом, необхідно захистити руки й одяг надійними захисними засобами. У спекотну погоду розводять 50 г карболової кислоти в 50 г води, у прохолодну — 75 г на 25 г води. Розчин поміщають у пляшку. На раму, зроблену з брусків завтовшки 3-4 см за розміром верху вулика, натягають кілька поздовжніх і поперечних рядів шпагату.

Поверх шпагату настилають складену в кілька шарів марлю, яку прикріплюють до брусків. Безпосередньо перед роботою марлю зрошують зверху розчином карболової кислоти. Зволожити марлю треба так, щоб розчин не потрапляв на дерев'яні бруски й не капав з марлі. Потім відкривають гніздо й швидко кладуть раму на рамки марлею донизу.

Бджоли не люблять запаху карболової кислоти й залишають стільники цього корпуса. Через 3 хв стільники звільняються, корпус знімають і якийсь час провітрюють, щоб випарувався запах карболової кислоти. Цей метод розрахований тільки на багатокорпусні вулики, в однокорпусних його використовувати не можна. Працювати треба швидко й акуратно, щоб не спровокувати на пасіці злодійство бджіл.

У знятих магазинах сортують великі рамки, перетоплюють на віск зіпсовані. Добрі рамки очищають від прополісу й зберігають до наступного року.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.