Бджільництво - словник-довідник

ЗОЛОТА ЛОЗИНА — трав'яниста рослина родини складноцвітих, яка запилюється бджолами й метеликами. Дуже добра медоносна рослина. Бджоли беруть із неї також пилок. Росте серед чагарників, на полях, лісах, ровах й уздовж доріг. Не любить вологі ґрунти. Висота рослини 60-100 см. Стебло пряме, досить міцне. Прикореневе листя овальне, звужене в крилатий черешок. Чим вище, тим більше корінці коротшають, а вгорі листя майже сидяче, ланцетне. Квітки в кошичках нечисленні, від 5 до 8, дрібні, маточкові; внутрішні двостатеві, трубчасті; обгортка черепична.

Є ще дуже медоносна кущова форма з щитовидним пласким суцвіттям. Кошики зібрані в грона. Цвіте рослина з кінця червня до вересня. Дає нектар і пилок, особливо рясно в теплу осінь із невеликими дощами. Квітки й листя рослини дають жовте забарвлення. 3. л. цінна тим, що при досить вологій погоді дає пізній підтримувальний узяток. Крім того, 3. л. має чудову властивість заліковувати рани.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.