Бджільництво - словник-довідник

БАВОВНИК — цінна культура. Добрий медонос. Б. має чотири типи нектарників: два розташовані у квітці, третій — на звороті приквітка, четвертий — ззовні. Залежно від сорту й агротехніки останні два види можуть бути виражені слабко й виділяти нектар у незначній кількості, тому що вони відкриті й нектар швидко випаровується. Внутрішньоквіткові ж і підчашечкові нектарники виділяють нектар з ранку до вечора. Виділення нектару залежить від сорту Б. і може складати від 4,2 мг до 7,3 мг на добу. Квітки розкриваються з 8-9-ї години ранку, а до вечора вже відцвітають. У дощову й похмуру погоду вони цвітуть довше. Внутрішньоквіткові нектарники середньоволокнистих і тонковолокнистих сортів Б. містять у собі найбільшу кількість цукру (до 52 %). На одній рослині в середньому близько 25 листочків мають нектарники.

Мед із внутрішньоквіткових нектарників не відрізняється ні кольором, ні смаком від меду, добутого з позаквіткових нектарників. Мед з Б. швидко кристалізується й непридатний для зимівлі бджіл. На смак мед ніжний, колір світлий. За смаковими якостями він не поступається іншим сортам меду.

Пилок з Б. бджоли збирають у малій кількості. Зібраний пилок вони не переробляють на пергу й не вигодовують нею розплід.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити