Бджільництво - словник-довідник

ІМУНІТЕТ — несприйнятливість, стійкість організму бджоли до збудників інфекційних або інвазійних хвороб і їхніх продуктів виділень. І. буває вродженим і набутим.

Уроджений І. є видовою особливістю й передається в спадщину. Прикладом уродженого І. бджіл може бути стійкість певних порід до деяких хвороб. Так, наприклад, відомо, що на одній пасіці є бджолосім'ї більш-менш стійкі до нозематозу, акарапідозу, а інші — до американського і європейського гнильців. І. бджіл значно знижується при несприятливих умовах утримання, а також при близькоспорідненому розведенні. І. до хвороб також залежить від віку бджоли.

Набутий І. виробляється в організмі в результаті перенесеної хвороби або вакцинації й стійкий проти певної заразної хвороби.

Штучно набутий І. активізується, коли під дією хвороби або вакцинації організмом виробляються антитіла, що нейтралізують продукти життєдіяльності живих збудників. Такий І. зазвичай називається активним. Якщо І. викликаний вакцинацією організму, його називають пасивним. Він зберігається не більше 4-6 тижнів, після чого антитіла руйнуються, а імунітет слабшає. Для підтримки пасивного І. необхідна повторна вакцинація організму.

У бджільництві вакцинацію застосовують проти американського гнильцю.

Для бджіл важливішим є уроджений І., здатний захистити організм не від однієї інфекції, а від ряду різноманітних захворювань при несприятливих зовнішніх умовах. Уроджений сильний І. допомагає бджолам перенести небезпечні інфекції й інвазії в прихованій формі.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.