Бджільництво - словник-довідник

КАВУН — однолітня баштанна рослина, представник родини гарбузових. Це типова перехреснозапильна рослина з великими яскраво забарвленими квітками, ящо використовується як джерело підтримувального узятку. Крім того, бджоли є незамінними запильниками цієї рослини. Для зав'язі й нормального розвитку плодів бджоли повинні відвідати кожну жіночу квітку не менше ЗО разів. Рослина однодомна, роздільностатева. Стебло повзуче, довжина його може досягати від 1 до 3,5 м, товсте, соковите, ламке, стелиться по землі. Листя трикутно-яйцеподібне на довгих черешках. У пазухах листя розташовані квітки. Квітки великі, одиночні. Оцвітина подвійна, чашечка п'ятироздільна. Віночок яскравий, жовтий, воронкоподібний, п'ятироздільний. Зав'язь нижня тригніздова. Стовпчик короткий. Рильце лопатеве. 4 нектарники розташовані біля основи тичинок. Нектароносна тканина в чоловічих квітках розташована між тичинками, у жіночих — навколо стовпчика. Плід ягодоподібний, соковитий, м'ясистий, містить насіння.

К. є досить засухостійкою рослиною. Цвіте протягом досить тривалого часу з липня по серпень, близько 5-6 тижнів. Медопродуктивність його може скласти 20-25 кг з 1 га.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.