Бджільництво - словник-довідник

КАЛІЦТВА РОБОЧИХ БДЖІЛ, МАТОК І ТРУТНІВ зміни в будові дорослих особин. Спостерігаються за несприятливих умов життя матки або всієї сім'ї, що позначаються на потомстві: яйцях, личинках, лялечках. К. відзначаються в окремих сім'ях і в невеликих кількостях.

Гінандроморфізм змішання в одній особині ознак робочої бджоли та трутня. Розрізняють 3 типи гінандроморфів: форми з перевагою ознак трутня, форми з перевагою ознак бджоли й форми з рівною кількістю тих й інших ознак. Організм гінандроморфу складається з клітинок, що утворюють чоловічі й жіночі форми.

Часто зовнішні статеві ознаки не відповідають внутрішньочеревним статевим ознакам. Хвороба виникає внаслідок запізнілого запліднення яйця, що уже почало розвиватися партеногенетично. Таких особин бджоли викидають із вулика, вони нежиттєздатні.

Бджоли-альбіноси особини з білими очима, які з'являються іноді в бджолиній сім'ї. Зазвичай вони нічого не бачать і приречені на швидку загибель.

Мікроцефалія спостерігається в робочих бджіл, трутнів і маток. Основна ознака багатоголовість.

Циклопи одноокі бджоли. Два ока ніби зливаються в одне у формі півмісяця. Через свій дефект одноокі бджоли не можуть літати.

Бджоли-каліки — мають недорозвинені крила, ніжки й інші органи. Причиною такого каліцтва може бути застуджений розплід, близькоспоріднене схрещування порід бджіл, різке струшування рамок із розплодом, недостатня годівля личинок бджолами-годувальницями тощо.

Заходи боротьби. Заміна маток, які дають виродливе потомство, повноцінними; виведення якісних маток; контроль за спарюванням маток із трутнями, виключення близькоспорідненого спарювання; усунення факторів, які негативно впливають на розвиток бджолосім'ї.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.