Бджільництво - словник-довідник

КАМЕРА ДЛЯ ДЕЗІНФЕКЦІЇ РАМОК І СТІЛЬНИКІВ — являє собою саму камеру й резервуар у вигляді самовара. У резервуарі підігрівається дезінфікуючий розчин, а в камері встановлюються рамки та стільники. Обробка рамок у камері повністю звільняє їх від спор ноземи.

Резервуар і камера з'єднані між собою шлангом, через який проходять пари розчину. Розмір камери відповідає величині гніздових рамок, у ній можна помістити кілька рамок одночасно. Резервуар зроблений із металу, камера — із дерева.

У К. поміщають рамки й герметично закривають кришкою. У резервуар заливають 400 мл 30% -вого розчину оцтової кислоти. Воду підігрівають до температури 53 °С. Випарювання кислоти триває близько 40 хв, при цьому останні 20 хв у камері підтримується температура близько 54 °С. Після цього рамки залишають у камері на добу, потім протягом 5 днів їх добре провітрюють.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити