Бджільництво - словник-довідник

КАПУСТА — дворічна рослина, оброблювана найчастіше на невеликих площах. При висаджуванні на значних площах може давати товарний мед. На другий рік життя стебло росте заввишки до 1,2 м. Верхнє листя сидяче, довгасте, зубчасте, нижнє — черешкове, ліроподібної форми. Стебло й листя голі, блискучі, захищені восковим нальотом. Квітки ясно-жовті. Суцвіття — рідке гроно. Часте виділення нектару починається ще до розпускання квітки, але коли рильце вже висунулося з бутона. Квітки К. розкриваються до 11-ї, а закриваються після 17-ї год.

Посіви К. забезпечують бджолам невеликий підтримувальний узяток. Інтенсивне виділення нектару починається після того, як дві короткі тичинки викинуть пилок, а інші чотири продовжують запилення. Цвітіння починається в червні та триває до ЗО днів. З 1 га суцільних насаджень можна одержати до 13 кг товарного меду. Мед із К. швидко кристалізується.

Оскільки хрестоцвіті рослини нерідко ушкоджуються шкідниками, їх обробляють отрутохімікатами. При використанні узятку про це потрібно пам'ятати, інакше може відбутися масове отруєння бджіл.

Крім городньої К. існує К. польова. Це бур'ян, який росте серед польових і городніх культур недалеко від доріг. Його потрібно знищувати.






Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити