Бджільництво - словник-довідник

КАШТАН КІНСЬКИЙ — чудове медоносне перехреснозапильне дерево із родини кінськокаштанових. У культурі вирощується як декоративне дерево, зустрічається повсюдно на міських бульварах і вулицях, у парках і скверах. Висота його

досягає 25 м. Крона густа, крислата. Листя супротивне, з довгими черешками, пальчастоскладне. Листочків 5-7, ледь зубчасті. Квітки білі або блідо-рожеві, зібрані в конусоподібні великі прямостоячі суцвіття. Більшість квіток у суцвітті тичинкові, а деякі — двостатеві або маточкові. Віночок складається з п'яти різних пелюстків. Тичинок сім, маточка одна. Плід — коробочка з шипами, при дозріванні розкривається трьома стулками. Усередині плода три великі насінини блискучо-коричневого кольору.

Нектарники знаходяться біля основи чашечки між кігтиками двох верхніх пелюстків і верхньої тичинки. К. к. дає бджолам багато нектару й пилку. У нектарі міститься від 65 до 75 % цукру. На зиму мед каштана давати бджолам не рекомендується, він належить до розряду низькосортних і дуже швидко кристалізується.

К. к. добре росте на багатих суглинних ґрунтах, погано — на пісках. Розмножується насінням, кореневими відростками й саджанцями.

Каштановий мед буває двох видів: перший — темного кольору, має слабкий аромат і неприємний смак. Бджоли виробляють цей мед із нектару квіток К. к., що росте головно у Криму й Закавказзі. Другий — безбарвний, прозорий, рідкий, але легко кристалізується, іноді має гіркуватий присмак. Бджоли збирають нектар із біло-рожевих квіток у формі дзвіночка декоративного каштана.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити