Бджільництво - словник-довідник

КВІТЧАСТО-НЕКТАРНИЙ КОНВЕЄР — один зі способів поліпшення кормової бази бджіл, особливо в регіонах інтенсивного землеробства.

Основна мета цього способу — безперервне й масове вирощування медоносів протягом весни й літа, що ліквідує таке поняття у як безузятковий період. У багатьох сільськогосподарських угіддях можна вирощувати медоносні культури — соняшник, гречку, гірчицю й ін., при цьому бджоли не тільки збиратимуть нектар, але ще й запилюватимуть їх.

Для того щоб одержати К.-н.к., медоносні культури, як чисті, так і в суміші, потрібно висівати у два-три строки з інтервалом в 7-9 днів. Це забезпечить безперервне цвітіння не тільки медоносів, але й усього комплексу медоносних рослин, включаючи й дикорослі, що ростуть на цій території.

Проводять пожнивні посіви скоростиглих медоносів. Так, наприклад, гречка й гірчиця, висіяні відразу ж після збирання озимих, цвітуть наприкінці літа й на самому початку осені, забезпечуючи бджолам підтримувальний узяток. Крім того, медоноси пожнивних культур є цінною зеленою кормовою масою.

Щоб уникнути пізньоосіннього безузяткового періоду, корисно висівати у звичайний термін (серпень) озиму вику й озимий рапс.

На припасічних ділянках рано навесні рекомендується висівати фацелію, огіркову траву, змієголовник й інші медоноси.

Обов'язково використовують масиви дикорослих медоносів, тобто вивозять пасіки на луки, до липняків, верболозів, насаджень клена тощо.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити