Бджільництво - словник-довідник

КВІТЧАСТО-НЕКТАРНИЙ КОНВЕЄР один зі способів поліпшення кормової бази бджіл, особливо в регіонах інтенсивного землеробства.

Основна мета цього способу безперервне й масове вирощування медоносів протягом весни й літа, що ліквідує таке поняття у як безузятковий період. У багатьох сільськогосподарських угіддях можна вирощувати медоносні культури соняшник, гречку, гірчицю й ін., при цьому бджоли не тільки збиратимуть нектар, але ще й запилюватимуть їх.

Для того щоб одержати К.-н.к., медоносні культури, як чисті, так і в суміші, потрібно висівати у два-три строки з інтервалом в 7-9 днів. Це забезпечить безперервне цвітіння не тільки медоносів, але й усього комплексу медоносних рослин, включаючи й дикорослі, що ростуть на цій території.

Проводять пожнивні посіви скоростиглих медоносів. Так, наприклад, гречка й гірчиця, висіяні відразу ж після збирання озимих, цвітуть наприкінці літа й на самому початку осені, забезпечуючи бджолам підтримувальний узяток. Крім того, медоноси пожнивних культур є цінною зеленою кормовою масою.

Щоб уникнути пізньоосіннього безузяткового періоду, корисно висівати у звичайний термін (серпень) озиму вику й озимий рапс.

На припасічних ділянках рано навесні рекомендується висівати фацелію, огіркову траву, змієголовник й інші медоноси.

Обов'язково використовують масиви дикорослих медоносів, тобто вивозять пасіки на луки, до липняків, верболозів, насаджень клена тощо.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.