Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Бджільництво - словник-довідник

КВІТЧАСТО-НЕКТАРНИЙ КОНВЕЄР один зі способів поліпшення кормової бази бджіл, особливо в регіонах інтенсивного землеробства.

Основна мета цього способу безперервне й масове вирощування медоносів протягом весни й літа, що ліквідує таке поняття у як безузятковий період. У багатьох сільськогосподарських угіддях можна вирощувати медоносні культури соняшник, гречку, гірчицю й ін., при цьому бджоли не тільки збиратимуть нектар, але ще й запилюватимуть їх.

Для того щоб одержати К.-н.к., медоносні культури, як чисті, так і в суміші, потрібно висівати у два-три строки з інтервалом в 7-9 днів. Це забезпечить безперервне цвітіння не тільки медоносів, але й усього комплексу медоносних рослин, включаючи й дикорослі, що ростуть на цій території.

Проводять пожнивні посіви скоростиглих медоносів. Так, наприклад, гречка й гірчиця, висіяні відразу ж після збирання озимих, цвітуть наприкінці літа й на самому початку осені, забезпечуючи бджолам підтримувальний узяток. Крім того, медоноси пожнивних культур є цінною зеленою кормовою масою.

Щоб уникнути пізньоосіннього безузяткового періоду, корисно висівати у звичайний термін (серпень) озиму вику й озимий рапс.

На припасічних ділянках рано навесні рекомендується висівати фацелію, огіркову траву, змієголовник й інші медоноси.

Обов'язково використовують масиви дикорослих медоносів, тобто вивозять пасіки на луки, до липняків, верболозів, насаджень клена тощо.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.