Бджільництво - словник-довідник

БАГУЛЬНИК БОЛОТНИЙ — вічнозелений чагарник, який належить до родини вересових.

Росте Б. болотний, або головолом, у заболочених хвойних лісах, на торф'яних і мохових болотах, може утворювати чагарники. Б. отруйний, має сильний п'янкий запах, особливо в спекотну вологу погоду. Надземні пагони численні, майже вертикальні, заввишки до 1,25 м. Молоді пагони густо вкриті іржаво-бурими волосками. Листя знизу рудувато-повстяне, зверху темно-зелене, лінійно-довгастої форми, шкірясте, почергове. Квітки білі або рожеві, зібрані в щитковидні суцвіття. Плід — довгаста опушена коробочка з п'ятьма стулками, яка при дозріванні розколюється й викидає довгасте насіння бурувато-золотавого кольору. Зацвітає в останній декаді травня й цвіте до середини червня, іноді довше.

Бджоли відвідують квітки Б. і збирають нектар, однак отриманий мед отруйний, особливо для людини, тому перед уживанням його слід прогріти, а краще прокип'ятити. Мед із Б. світло-бурштинового кольору, його використовують у кондитерському виробництві. У народній медицині Б. застосовують як протиревматичний засіб.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.