Бджільництво - словник-довідник

КЛАСИФІКАЦІЯ ОЗНАК МЕДОНОСНОЇ БДЖОЛИ. Медоносна бджола належить до класу комах, розряду перетинчатокрилих, сімейства бджолиних, роду бджіл, що нараховує 4 види.

Морфологічні ознаки — визначаються довжиною воскових дзеркалець, хоботка, крил, сегментів і ніжок. За цим даними можна судити про продуктивність бджіл.

Анатомічні ознаки дозволяють визначити робоче навантаження й довжину медяного зобка робочої бджоли, кількість яйцевих трубочок у яєчниках і діаметр спермоприймача маток.

Біологічні й фізичні ознаки — вивчають взаємозв'язок процесів життєдіяльності, що відбуваються в організмі бджоли. Наприклад, характер роботи бджіл різних порід, тривалість їхнього робочого дня при низьких температурах і, навпаки, при високих, ваги обніжжя тощо.

Розміщення розплоду й запасів меду також є породними ознаками. Наприклад, грузинські бджоли займають центральні чарунки нектарним наприскуванням, природно обмежуючи при цьому яйцекладку матки й, відповідно, мобілізуючи сили всієї сім'ї на медозбір.

До породних особливостей також належать інші характеристики: ступінь рійливості, день вильоту рою після запечатування маточників, кількість вильотів із вуликів при активному узятку тощо.

З огляду на породні ознаки медоносних бджіл, при правильному підборі їх до умов цієї місцевості, пасічник може організувати високорентабельну пасіку.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.