Бджільництво - словник-довідник

КОКОН — оболонка, якою личинка бджоли обгортає себе перед тим, як перетворитися на лялечку. Для прядіння К. личинка користується секретом прядильної залози, мальпігієвих судин і клейких виділень стінок свого тіла. Личинка рухається у своїй чарунці, і її тіло починає виділяти прозору речовину, що витягається в нитку та швидко застигає. У результаті виходить пориста кришечка, утворена з тонких ниток.

Унаслідок постійного руху личинки на стінках чарунки залишається клейка речовина з її тіла, що згодом змішується із секретом прядильної залози й виділеннями мальпігієвих судин, утворюючи в такий спосіб стінки К. коричневого кольору.

Личинки робочої бджоли й матки прядуть К. протягом двох днів, трутня — три дні. К. личинки має форму чарунки, у якій вона розвивалася. К. трутня й робочої бджоли має трохи опуклу кришечку й шестигранну призматичну форму. К. матки має форму внутрішньої поверхні маточника.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.