Бджільництво - словник-довідник

КОКОН — оболонка, якою личинка бджоли обгортає себе перед тим, як перетворитися на лялечку. Для прядіння К. личинка користується секретом прядильної залози, мальпігієвих судин і клейких виділень стінок свого тіла. Личинка рухається у своїй чарунці, і її тіло починає виділяти прозору речовину, що витягається в нитку та швидко застигає. У результаті виходить пориста кришечка, утворена з тонких ниток.

Унаслідок постійного руху личинки на стінках чарунки залишається клейка речовина з її тіла, що згодом змішується із секретом прядильної залози й виділеннями мальпігієвих судин, утворюючи в такий спосіб стінки К. коричневого кольору.

Личинки робочої бджоли й матки прядуть К. протягом двох днів, трутня — три дні. К. личинки має форму чарунки, у якій вона розвивалася. К. трутня й робочої бджоли має трохи опуклу кришечку й шестигранну призматичну форму. К. матки має форму внутрішньої поверхні маточника.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити