Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Бджільництво - словник-довідник

БАКТЕРІЇ — дрібні одноклітинні рухливі або нерухливі рослинні організми, у яких немає хлорофілу. Вони не мають оформленого клітинного ядра; вкриті щільною напівзахисною оболонкою, крізь яку проникають поживні речовини й виділяються продукти обміну. Розмножуються Б. простим діленням, чітко успадковуючи особливості материнських клітин.

Величина Б. варіюється, виміряється тисячними частками міліметра й менше. Спостерігати Б. можна тільки за допомогою мікроскопа. Вони можуть бути у вигляді кулі, спіралі, нитки, але найчастіше — у вигляді палички. Деякі Б. утворюють спори як особливі форми існування при несприятливих умовах зовнішнього середовища. Спори дуже стійкі до високих температур, але гинуть при температурі 60°, добре переносять низькі температури.

Б. відіграють важливу роль у житті рослин, тварин і людей. Деякі з них корисні, інші — шкідливі.

Корисні Б. підтримують у ґрунті запаси мінерального азоту, сприяють відновленню його структури і родючості, вони використовуються в сільському господарстві, у харчовій

промисловості. Шкідливі Б. є збудниками заразних хвороб людей і тварин, рослин і комах.

До патогенних Б., що викликають хвороби бджіл, належать збудники європейського гнильцю, паратифу, септицемії й ін.

Існують Б., невидимі навіть у мікроскоп, вони можуть проникати крізь дрібні фільтри. Це віруси. їх розглядають як позаклітинну форму життя.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.