Бджільництво - словник-довідник

БАКТЕРІЇ — дрібні одноклітинні рухливі або нерухливі рослинні організми, у яких немає хлорофілу. Вони не мають оформленого клітинного ядра; вкриті щільною напівзахисною оболонкою, крізь яку проникають поживні речовини й виділяються продукти обміну. Розмножуються Б. простим діленням, чітко успадковуючи особливості материнських клітин.

Величина Б. варіюється, виміряється тисячними частками міліметра й менше. Спостерігати Б. можна тільки за допомогою мікроскопа. Вони можуть бути у вигляді кулі, спіралі, нитки, але найчастіше — у вигляді палички. Деякі Б. утворюють спори як особливі форми існування при несприятливих умовах зовнішнього середовища. Спори дуже стійкі до високих температур, але гинуть при температурі 60°, добре переносять низькі температури.

Б. відіграють важливу роль у житті рослин, тварин і людей. Деякі з них корисні, інші — шкідливі.

Корисні Б. підтримують у ґрунті запаси мінерального азоту, сприяють відновленню його структури і родючості, вони використовуються в сільському господарстві, у харчовій

промисловості. Шкідливі Б. є збудниками заразних хвороб людей і тварин, рослин і комах.

До патогенних Б., що викликають хвороби бджіл, належать збудники європейського гнильцю, паратифу, септицемії й ін.

Існують Б., невидимі навіть у мікроскоп, вони можуть проникати крізь дрібні фільтри. Це віруси. їх розглядають як позаклітинну форму життя.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.