Бджільництво - словник-довідник

КОЛОДА — нерозбірний вулик, виготовлений із товстого обрізка дерева-кряжа завдовжки 1-1,5 м і стінами завтовшки 8-9 см. К. установлювали або на камені, або просто ставили на землю. Зверху її закривали лубом. К. особливо широко використовувалися в лісовій зоні.

К. мала в корпусі один великий лаз, призначений для роботи із сім'єю бджіл, і два отвори. Лаз був прямокутної форми, завдовжки 80-100 см, заввишки 25-35 см, завглибшки 45 см. Він закривався однією або двома втулками, що прибивалися до корпуса, щоб вони не випадали в лаз. Верхня втулка закривала верх К., де зимували бджоли, а нижня закривала основу вулика, звідки вирізався стільниковий мед. У втулках робили два отвори — верхній льоток і нижній. Такі ж льотки робили й з іншого боку, щоб не заважати літанню бджіл під час відбору меду.

Щоб повномедові стільники краще трималися, у середину К. вставляли дві дерев'яні хрестовини або розпірки з гілок.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.