Бджільництво - словник-довідник

КОЛЬОРОВИЙ ЗІР БДЖІЛ — забезпечується парою великих бічних складних очей і трьома маленькими простими вічками. Фізіологічна основа сприйняття різних кольорів зумовлена кількома світлочутливими хімічними сполуками очей — пігментами, які вибірково вбирають світлові промені, що проходять згодом деякі хімічні перетворення.

Бджоли добре розрізняють кольори, але сприймають їх зовсім не так, як люди. Бджоли не сприймають червоний колір, але реагують на ультрафіолетові промені, невидимі для людського ока. Але все-таки вони відвідують квітки червоного кольору, тому що вони відбивають ультрафіолетові промені. Білий колір сприймається бджолами по-різному. Насамперед це залежить від того, чи вбирає в себе біла фарба (цинкові білила) або відбиває (свинцеві білила) ультрафіолетові промені. У першому випадку колір сприймається як синьо-зелений, у другому — як білий.

Прості очі бджіл наділені здатністю сприймати ультрафіолетові й синьо-зелені промені. Клітини, що сприймають зелене світло, розрізняють також жовтий, жовтогарячий і блакитний кольори, але з меншим ефектом. Різні відтінки цих кольорів бджоли сприймають тільки тоді, коли вони сприймаються двома пігментами одночасно. І навпаки, кольори, що потрапляють у поле зору одного пігменту, не сприймаються; так, наприклад, зелений і жовтогарячий кольори не відрізняються від жовтого.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.