Бджільництво - словник-довідник

КОНТРОЛЬНИЙ ВУЛИК — необхідний для контролю за станом медозбору.

К. в. установлюють на підлогові або майданчикові ваги, що повинні бути як на стаціонарній, так і на кочовій пасіці. Показники, зняті з К. в., допомагають бджоляреві, по-перше, визначити початок головного узятку і його кінець, по-друге, керуючись цими даними, бджоляр зможе вчасно виконувати різні роботи на пасіці, не боячись викликати злодійство бджіл.

К. в. ставлять на ваги відразу після весняної ревізії. Сім'я, за якою зніматимуться показники, повинна добре облітатися, мати молоду матку й запас меду близько 10-15 кг. Вулик здімають із кілочків, на його місце ставлять ваги, на них кладуть запасне дно, на нього — верхній корпус В., на цей корпус — нижній, зверху — дах вулика. У такому вигляді вулик зважують, роблять запис у журналі, де окремо записують зразкову вагу меду. Щодня уранці, до літання бджіл, перевіряють вагу. Прибуток або збиток записують у журнал, можна у вигляді діаграми.

Показання К. в. — це постійна «присутність» бджоляра всередині гнізда. Наприклад, щоденний збиток напровесні вкаже на необхідність поповнити кормові запаси, або, навпаки, збільшення ваги вимагатиме поставити додатковий корпус. Різкий збиток свідчитиме про велику втрату літних бджіл у негоду або про те, що вийшов рій.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.