Бджільництво - словник-довідник

КОРІАНДР — цінна однолітня ефіроолійна трав'яниста рослина з родини селерових. Посівна культура, оброблювана в чорноземних районах, але зустрічається й у здичавілому вигляді. Висота 70-120 см. Стебло прямостояче, голе, тонкобородчасте, порожнє, розгалужене. Прикореневе листя довгочерешкове, з країв надрізано-зубчасте, нижнє — стеблове, короткочерешкове, двічіперисте, верхнє — сидяче двічіперисторозсічене. Суцвіття — складний зонтик. Квітки білі або ледь рожевуваті. Уся рослина до дозрівання плодів має різкий запах, що приваблює мух і тому іноді відлякує бджіл. Цвіте з половини червня до кінця липня (25-30 днів). К. іноді настільки рясно виділяє нектар, що його крапельки блищать на суцвіттях. Іноді медозбір із К. може перевищувати медозбір із соняшника.

Пильовики тичинок рослини дозрівають раніше, ніж рильця стовпчиків плідника в тій самій квітці, тому для нього необхідним є перехресне запилення. Якщо розташувати пасіку в безпосередній близькості від плантацій К., щоб бджоли не відволікалися на інші, сильніші медоноси, то з 1 га можна одержати до 200-250 кг меду.

Посів К. проводять під зиму або рано навесні, широкорядним або стрічковим способом, міжряддями 35-40-60 см. Надалі потрібен такий самий догляд, як і за просапними.

Мед, отриманий із К., має різкий смак.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити