Бджільництво - словник-довідник

КОРМОВІ БОБИ — самопильна культура, але запилення комахами набагато підвищує її врожайність. Однолітня рослина. Стебло прямостояче, м'ясисте, заввишки від 0,5 до 1 м і більше. Листя парноперисте, складається з 2-3 пар великих еліптичних листочків і закінчується нитковидним вістрям. Будова квітки — метеликового типу. Віночок білий з темною плямою. Нектарники розташовані біля основи зав'язі. Плід — великий біб, вкритий волосками. Насіння — біле або коричневе. Боби — чудові нектароноси.

Тривалість цвітіння — 30-40 днів. Квітки К. б. зазвичай розкриваються в другій половині дня й виділяють нектар протягом усього дня. У середньому нектар бобів містить близько 37 % цукру. У денні години цукру накопичується більше, ніж у ранкові й вечірні. Це пов'язано з підвищенням температури повітря. Позаквіткові нектарники також активно відвідуються бджолами. У сприятливий період можна зібрати до 34 кг меду з 1 га, а в несприятливий від 13,5 до 18 кг. Нектаропродуктивність залежить від сорту, погодних умов й агротехніки.

Широкорядний посів дає в середньому на 12 % більше нектару, ніж суцільний, хоча в такому посіві розвивається менше квіток. Зацвітають К. б. на 45-й день після посіву.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.