Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Бджільництво - словник-довідник

КОРОБКА ДЛЯ РОЗЛИВУ ВОСКУ виготовляється з матеріалів, що не вступають у взаємодію з жирними кислотами, наявними у воску.

Справа в тому, що вільні жирні кислоти, які містяться у воску, легко розчиняють більшість металів, утворюючи при цьому різнозабарвлені солі, що змінюють колір воску та знижують його якість.

Від контакту з нічим не захищеним залізом віск буріє, й утворені при цьому залізні солі жирних кислот є емульгатором. При кип'ятінні в залізному посуді віск певною мірою емульгується з водою. Цинк і чавун також не підходять.

Цинк так само легко, як і залізо, розчиняється у вільних жирних кислотах воску, а утворені при цьому цинкові солі служать добрим емульгатором і забарвлюють віск у темно-сірий колір.

Чавун псує віск, але трохи менше, ніж звичайне залізо. Від зберігання воску в посуді з червоної міді він забарвлюється в сіро-зелений або синьо-зелений колір. Вона може вважатися задовільним матеріалом тільки за умови її доброї полуди (сплав олова зі свинцем).

Жовта мідь, порівняно з червоною, стійкіша, однак віск після неї буквально через кілька днів набуває зеленуватого кольору, який особливо помітний при вторинному плавленні воску. Як і червону, жовту мідь можна використовувати тільки після лудіння.

Луджене залізо й біла жерсть найбільш прийнятні матеріали для зберігання в них воску. Віск, оброблюваний у такому посуді, змінює свої фізико-хімічні властивості незначною мірою. Але біла жерсть дуже неміцна, для полуди треба брати високоякісне «харчове» олово.

Найкращі матеріали для воскопереробної апаратури: алюміній, дерево, емальований посуд і нержавіюча сталь. Посуд із цих матеріалів зберігає якості переробленого в ній воску. Алюмінієвий посуд найбільш придатний для переробки воску, у ньому навіть можна нагрівати його до 120-130 °С.

При перероблюванні воску в емальованому посуді стежать за тим, щоб емаль була цілою, тому що оголене залізо викличе потемніння воску.

Виготовляючи тару для розливання воску, потрібно мати на увазі, що віск набуває найкращої структури при охолодженні в невеликих ємностях (до 4 кг). Транспортувати його краще в картонних коробках прямокутної форми.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.