Бджільництво - словник-довідник

КОРОВ'ЯК, або ведмеже вухо, — дворічна трав'яниста рослина із родини жовтецевих (рис. 19). Розповсюджений у степовій і лісостеповій зонах Росії й України, рідше — у західних областях України, у Криму, на пагорбах, біля доріг, на сонячних галявинах, у кам'янистих місцях, на крутих берегах рік, залізничних насипів. У перший рік рослина дає розетку листя, наступного росте квітконосне пряме стебло заввишки до 200 см. Листя велике, видовжено- еліптичне, вкрите зарубками. Середнє й верхнє листя збігає по всій довжині міжвузля. Вся рослина шерстисто-пухната. Квітки п'ятипелюсткові, ясно-жовті, великі, 2,5-3 см у поперечнику, зібрані в колосовидне гроно донизу. Від квіток іде ніжний запах, від сухих пахне медом. Цвіте в червні-серпні.

На території України К. представлений 14 видами, при цьому майже всі з них є добрими пилконосами. Бувають періоди, коли бджоли забивають пергою з К. майже всі стільники, наявні в гнізді.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити