Бджільництво - словник-довідник

КОЧОВИЙ ВУЛИК — вулик, обладнаний для перевезення бджіл.

Під час транспортування бджоли в закритих вуликах знаходяться у збудженому стані від духоти. Від високої температури стільники, особливо свіжовідбудовані, розм'якшуються, можуть обірватися, і бджоли постраждають. Тому безпосередньо перед перевезенням із гнізда видаляють усі медяні та свіжовідбудовані стільники, у яких ще не виводився розплід. Усі рамки необхідно закріпити, щоб вони не розгойдувалися в дорозі й не давили бджіл. У цей час випускаються рамки з постійними роздільниками. У цьому випадку гніздовий корпус заповнюється повним комплектом рамок. Якщо ж у роботі використовуються звичайні рамки, то у верхній частині бічних планок з обох боків прибивають по брусочку завбільшки 6 х 8 х 70 мм.

У сучасних вуликах передбачені вентиляційні рами. У цьому випадку з гніздових рамок знімають стелю, на корпус ставлять підкришник або магазинну надставку, вставляють вентиляційну раму, закривають вулик дахом і надійно скріплюють його частини спеціальними скріпами.

Під час перевезення багатокорпусних вуликів з них знімають медяні корпуси. Більш заповнені розплодом корпуси поміщають унизу, а над ними — корпуси з меншою кількістю розплоду.

Перед навантаженням вуликів льотки наглухо закривають. Не можна льотки заґратовувати сіткою, тому що бджоли битимуться об неї й тривожитимуться.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити