Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Бджільництво - словник-довідник

КОЧОВИЙ ВУЛИК — вулик, обладнаний для перевезення бджіл.

Під час транспортування бджоли в закритих вуликах знаходяться у збудженому стані від духоти. Від високої температури стільники, особливо свіжовідбудовані, розм'якшуються, можуть обірватися, і бджоли постраждають. Тому безпосередньо перед перевезенням із гнізда видаляють усі медяні та свіжовідбудовані стільники, у яких ще не виводився розплід. Усі рамки необхідно закріпити, щоб вони не розгойдувалися в дорозі й не давили бджіл. У цей час випускаються рамки з постійними роздільниками. У цьому випадку гніздовий корпус заповнюється повним комплектом рамок. Якщо ж у роботі використовуються звичайні рамки, то у верхній частині бічних планок з обох боків прибивають по брусочку завбільшки 6 х 8 х 70 мм.

У сучасних вуликах передбачені вентиляційні рами. У цьому випадку з гніздових рамок знімають стелю, на корпус ставлять підкришник або магазинну надставку, вставляють вентиляційну раму, закривають вулик дахом і надійно скріплюють його частини спеціальними скріпами.

Під час перевезення багатокорпусних вуликів з них знімають медяні корпуси. Більш заповнені розплодом корпуси поміщають унизу, а над ними — корпуси з меншою кількістю розплоду.

Перед навантаженням вуликів льотки наглухо закривають. Не можна льотки заґратовувати сіткою, тому що бджоли битимуться об неї й тривожитимуться.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.