Бджільництво - словник-довідник

КРОВООБІГ — відбувається завдяки ритмічним скороченням серця й коливанням спинної й черевної діафрагм. Через устячка гемолімфа засмоктується в порожнину задньої камери серця. Тиск крові закриває клапани устячок, а стискання стінок камери проштовхує кров далі. У такий спосіб гемолімфа проходить усі п'ять серцевих камер і потрапляє в аорту. Кров, що надходить з аорти в голову, обмиває органи голови й тече назад через груди й черевце. Вона протікає канальцями, циркулюючи також через ніжки, вусики й крила. У голові й грудях бджоли є невеликі пульсуючі перетинки, коливання яких сприяють просуванню гемолімфи.

Хвилеподібні коливання черевної діафрагми женуть кров до кінця черевця, звідти кров потрапляє в черевну порожнину, де вона збагачується поживними речовинами та звільняється, за допомогою мальпігієвих судин, від продуктів обміну.

Очищена та збагачена поживними речовинами гемолімфа під дією спинної діафрагми потрапляє в спинний синус, а з нього — знову в серце.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.