Бджільництво - словник-довідник

КРОВООБІГ — відбувається завдяки ритмічним скороченням серця й коливанням спинної й черевної діафрагм. Через устячка гемолімфа засмоктується в порожнину задньої камери серця. Тиск крові закриває клапани устячок, а стискання стінок камери проштовхує кров далі. У такий спосіб гемолімфа проходить усі п'ять серцевих камер і потрапляє в аорту. Кров, що надходить з аорти в голову, обмиває органи голови й тече назад через груди й черевце. Вона протікає канальцями, циркулюючи також через ніжки, вусики й крила. У голові й грудях бджоли є невеликі пульсуючі перетинки, коливання яких сприяють просуванню гемолімфи.

Хвилеподібні коливання черевної діафрагми женуть кров до кінця черевця, звідти кров потрапляє в черевну порожнину, де вона збагачується поживними речовинами та звільняється, за допомогою мальпігієвих судин, від продуктів обміну.

Очищена та збагачена поживними речовинами гемолімфа під дією спинної діафрагми потрапляє в спинний синус, а з нього — знову в серце.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити