Бджільництво - словник-довідник

КРОПИВА ГЛУХА БІЛА — багаторічна трав'яниста рослина, що належить до родини губоцвітих. Росте в тіні, на смітниках, пустирях, біля парканів, між кущами, у садах. Райони поширення — вся територія СНД, крім Крайньої Півночі Росії. Стебло пряме, заввишки 30-60 см, майже голе, зверху вкрите тонкими волосками. Листя довгасто-серцеподібне, загострене, зморшкувате, коротко-шерстисто-волосисте, на довгих черешках, нагадує листя кропиви дводомної, але не жалке. Квітки великі, розміщені багатоквітковими півкільцями в пазухах листя. Віночок двогубий, білий або блідо-жовтий, зовні опушений. Плід — сухий горішок завдовжки близько 3 см. Цвіте з початку травня по серпень. Рослина-медонос. К. містить алкалоїд ламін, дубильні речовини, ефірні олії, цукор.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.