Бджільництво - словник-довідник

КУНЖУТ однолітня олійна рослина родини кунжутових. К. вимогливий до тепла, світла, вологості й ґрунту. Росте в Середній Азії, Азербайджані й на півдні України. Самопильна культура, але, завдяки бджолам, можливим є також перехресне запилення. Стебло прямостояче, грановане, заввишки від 1 до 1,5 м. Листя черешкове, різної форми. Квітки великі, одиночні, завдовжки до 4 см, із двогубим віночком, сидять по 2-5 на коротких квітконіжках у пазухах листя. Плід коробочка. На одній рослині може утворюватися до 130 коробочок. Цвіте в липні. Медопродуктивність К. близько 45 кг з 1 га насаджень. Бджоли охоче відвідують рослину, добувають нектар. Мед із К. вирізняється високою якістю.

Насіння й олію використовуються в харчовій промисловості.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.